8 MART

Aysun Çölbayır Diniz

Seramik, hayata bakış ve kendimi ifade ediş biçimimdir. En büyük esin kaynağım doğa ve Anadolu uygarlıklarıdır. Zıtlıklar, yaşamın birinci varoluş nedenidir ve çalışmalarımda her zaman öne çıkmaktadır.

Tülin Öztürk

Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalından birincilikle mezun oldu.Halen özel olarak çalışmalarını devam ettirmekle birlikte, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş  Anabilim Dalında 2010-2016 yılları arasında  dışardan görevlendirmeli, öğretim elemanı olarak seramik anasanat ve yardımcı sanat dersleri verdi.

Rengin Solmaz Sönmez

İstanbul‘da doğdu. M.Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi Heykel Anabilim Dalından mezun oldu. İ.T.Ü. Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı.1993 Yılından itibaren, U.Ü. Eğitim Fakültesi G.S.E.B.’de heykel dersleri vermektedir.

Pemra Sağlıkova Pilevneli

İstanbul’da doğdu. Liseyi Saint Benoit Fransız Lisesinde okudu. 1988 yılında Marmara Üni. Seramik Bölümünden mezun oldu. İspanya da İnalco Seramik Fabrikasında tasarım bölümünde çalıştı. Art Cafe’yi kurdu. (ortakları ile) Mimar Sinan Üni. Yüksek Lisans Programını tamamladı.

Şebnem Tuna 

Bursa’da doğdu. 1997 yılında  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi MYO Seramik Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Anabilim Dalından mezun oldu. Kendine ait “Tılsım” Resim Atölyesinde resim dersleri verdi. İznik’te kurdukları ilk seramik stüdyosunda İznik çinisi ile tanıştı ve 2011 yılında eşiyle birlikte Bursa’da kurdukları “Çini Çiftliği”nde kültürel ve kreatif çalışmalarına halen devam etmektedir. Paşabahçe Butik Ürün Mağazaları ile Sabancı ve Pera Müze mağazaları ve koleksiyonerler için seramik ve çini çalışmalarını sürdürmektedir.

Meltem Yenigün

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1987’de Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Ana Sanat Dalından mezun oldu. Aynı yıl Serpo Cam yarışmasında özgün form çalışması ve çini desenli karo tasarımı ile sergileme aldı. 1990 yılında ilk kişisel sergisini Garanti Bankası Yonca Sanat Galerisinde açtı. 2003 yılında “Adreste bulunamadı” çalışması TRT tarafından seçilerek Ankara, İstanbul ve İzmir’de sergilendi. 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu yarışmada “Kaftana dokunduk” adlı eseri ile dereceye girdi.

Ani Çimen

İstanbul’da doğdu.1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.Resim ve seramik çalışmalarına 1991 yıllında çeşitli atölyelerde başladı. 2001 yılından itibaren kendi atölyesini kurarak resim ve seramik çalışmalarının yanı sıra, çocuklara resim dersleri verdi. 2014 yılından itibaren kurucularından olduğu Üçgen Sanat Atölyesinde eğitim ve çeşitli sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

Janin Papazyan

İstanbul’da doğdu.1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Temel Sanat ve Bilimler Bölümünden yüksek lisansla mezun oldu.1988 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden öğretmenlik sertifikası aldı.1994-2001 yılları arasında ortaöğretim kurumlarında resim öğretmenliği yaptı.2001-2014 kendi atölyesini kurup, yetişkin ve çocuklara resim dersleri verdi.2014 ‘ten beri kurucularından olduğu Üçgen Sanat Atölyesinde eğitim ve sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

 

Sepetim
Alışveriş sepetiniz boş!
Alışverişe Devam Et
0